خبرگزاری آريا – معرفي بازي هيجان انگيز سنگ،کاغذ، قيچي + قوانين


معرفي بازي هيجان انگيز سنگ،کاغذ، قيچي + قوانين

خبرگزاري آريا –
بازي سنگ کاغذ قيچي,معرفي بازي سنگ کاغذ قيچي,قوانين بازي سنگ کاغذ قيچي معرفي بازي سنگ کاغذ قيچي
آشنايي با بازي سنگ کاغذ قيچي
سنگ کاغذ قيچي يک بازي دونفره است که توسط دست بازيکنان انجام مي‌گيرد. اين بازي معمولاً به عنوان روشي براي انتخاب کردن در ابتداي بازي‌هاي ديگر به کار گرفته مي‌شود. اين کاربرد بسيار شبيه پرتاب سکه براي انتخاب يک فرد خاص براي نقشي خاص در يک بازي است.
روش بازي سنگ کاغذ قيچي:
دو بازيکن هر دو با هم شروع به شمردن تا سه مي‌کنند. اين شمارش لزوماً با شمردن اعداد نيست بلکه معمولاً با گفتن سه واژهٔ سنگ و قيچي و کاغذ انجام مي‌پذيرد. در انتهاي شمارش دست خود را که به حالت مشت بالا نگه داشته‌اند پايين آورده و به يکي از سه حالت مجاز درمي‌آورند. در نهايت بازيکن برنده بر اساس قوانيني که برتر هر يک از حالت‌ها بر حالت ديگر را معلوم مي‌کنند، مشخص مي‌شود. در صورت همسان بودن حالت‌هاي دست اين عمل تا پيروزي يکي بر ديگري ادامه پيدا مي‌کند.
حالت‌هاي مجاز دست در بازي سنگ کاغذ قيچي:
سنگ: که با مشت بسته نشان داده مي‌شود سنگ
بازي سنگ کاغذ قيچي,معرفي بازي سنگ کاغذ قيچي,قوانين بازي سنگ کاغذ قيچي
قيچي: که با دست بسته و انگشتان ميانه و اشاره به حالت کشيده شده نشان داده مي‌شود.
بازي سنگ کاغذ قيچي,معرفي بازي سنگ کاغذ قيچي,قوانين بازي سنگ کاغذ قيچي
کاغذ: که با کف دست و انگشتان به هم چسبيده و باز نشان داده مي‌شود
بازي سنگ کاغذ قيچي,معرفي بازي سنگ کاغذ قيچي,قوانين بازي سنگ کاغذ قيچي
قوانين پيروزي در بازي سنگ کاغذ قيچي:
– سنگ قيچي را مي‌شکند. (برنده سنگ)
– قيچي کاغذ را مي‌برد. (برنده قيچي)
– کاغذ سنگ را مي‌پوشاند. (برنده کاغذ)
ترفندهايي براي بردن در بازي سنگ کاغذ قيچي:
شايد تصور کنيد که بازي نوستالوژيک «سنگ، کاغذ قيچي» به شانس بستگي دارد و هر چه خوش شانس تر، احتمال برنده شدن بيشتر.
اما اين طور نيست و بخش بزرگي از اين بازي هم همانند ديگر بازي ها، به دانستن روش درست و ترفندهاي آن وابسته است. به منظور آگاهي از ترفندهاي لازم براي برنده شدن، اطلاعاتي که در ادامه نوشته شده را مطالعه کنيد.
يک گروه از محققان چيني از دانشگاه Zhejiang با نگاه به بيش از هزاران بار بازي سنگ، کاغذ، قيچي، ثابت کرده اند، بازيکني که يک دست برنده بازي مي شود، به احتمال زياد دوباره همان حرکت قبلي را تکرار خواهد کرد.
از طرف ديگر، فردي که دو بار يا بيشتر بازي را واگذار کرده، از نمايش ترکيبات بدشانسي دست برداشته و سعي مي کند شکلي را نشان دهد که دفعه قبل هم موجب برنده شدن رقيب وي شده است.
بر اساس همين مسايل، مجموعه اي از استراتژي ها وجود دارد که شما را به سمت برنده شدن هدايت مي کنند:
باخته ايد؟ شکلي را انتخاب کنيد که حرکت آخر رقيب شما که برنده شده است را مي برد. مثلا اگر دست پيش رقيب شما با سنگ برنده شده، شما اين بار کاغذ را نمايش دهيد.
برنده شده ايد؟ ديگر همان شکل قبل را نمايش ندهيد. در عوض، شکلي را انتخاب کنيد که رقيب شما با نمايش آن بازي را در دست پيش باخته.
پيشنهادهاي بيشتر:
– بيشتر مردها در اولين حرکت، سنگ را نمايش مي دهند. پس اگر رقيب شما مرد است، در دست اول کاغذ بياوريد.
– بازيکن هاي حرفه اي براي تضعيف روحيه سعي مي کنند هميشه در دست اول، کاغذ بياورند، پس ترجيحا قيچي را نمايش دهيد.
– وقتي رقيب برنده شما دو بار پشت هم با سنگ برنده شده، احتمال اينکه در بار سوم قيچي را نشان دهد زياد خواهد بود (زيرا انسان از قابل پيش بيني بودن متنفر است)، پس شما سنگ بياوريد.
– روي انگشتان دست رقيب تمرکز کنيد، کوچک ترين حرکات انگشتان مي توانند حرکتي که قرار است نمايش داده شود را لو بدهند. اگر دست رها و آزاد بود، حرکت بعدي کاغذ است. اگر انگشتان خيلي سفت و در هم بودند، سنگ و در صورتي که فقط دو عدد از انگشتان جمع شده بودند، قرار است شاهد قيچي باشيد.
– طبق آمار، از همه کمتر کاغذ (۲۹٫۶ درصد)، بعد قيچي با ۳۵ درصد و از همه بيشتر سنگ با ۳۵٫۴ درصد مورد استفاده بازيکن ها قرار مي گيرند.
گردآوري: بخش سرگرمي بيتوته
wikipedia.org
rooziato.com